Auto detailing dlaczego warto?

Autor: Sklep motoryzacyjny Euro Parts

Czy warto stosować auto detailing? – 6 powodów

Auto detailing to nie tylko mycie samochodu. Jest to jedynie mit, lub może nawet i legenda. No ale w każdej legendzie kryje się ziarno prawdy. No więc dlaczego warto stosować auto detailing? 

1. Auto detailing to dokładna pielęgnacja samochodu

To jest właśnie to ziarno prawdy. Nie ma lepszego sposobu, aby poddać samochód pielęgnacji. Stosuje się tutaj inne techniki, ale przede wszystkim inne kosmetyki samochodowe niż na zwykłej myjni. Inne, czyli dużo skuteczniejsze.

Teraz możesz zapytać “No dobra, ale na zwykłej myjni samochodowej też udaje mi się umyć samochód”. Podkreślę to jeszcze raz, auto detailing to pielęgnacja samochodu, a nie jedynie jego umycie.

Przykładem może być myjnia automatyczna. Po umyciu tam samochodu faktycznie wydaje się być on czysty. Prawda jest taka, że po zwykłym myciu wiele zabrudzeń jest niedostrzegane przez ludzkie oko. A zależy nam, aby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń. Prawda?

Dodatkowo zwykłe mycie nigdy nie przyniesie takich rezultatów jak auto detailing. Jest ono mniej dokładne, mniej skuteczne, a nawet i mniej opłacalne, ponieważ po takim myciu samochód i tak zaraz będzie brudny.

2. Usunięcie niedoskonałości

Jest to kolejny doskonały przykład, przy którym zwykła myjnia po prostu wymięka. W auto detailingu mamy możliwość usunięcie drobnych defektów jak np. małe rysy.

Nie jest to nic takiego, ale w auto detailingu skupiamy się na szczegółach. Staramy się, aby samochód był w doskonałej kondycji pod względem wyglądu i prezentował się on jak najlepiej. Małe rysy lub obtarcia nie pozwalają na to, więc trzeba się ich pozbyć.

Oczywiście nie nastawiaj się, że auto detailing zastąpi Ci naprawy blacharsko-lakiernicze jak np. usunięcie korozji. To jest osobny temat, a my skupiamy się jedynie na mikro uszkodzeniach.

Auto detailing czy warto?

3. Poprawa bezpieczeństwa

Nie chodzi nam o poprawę Twojego bezpieczeństwa, chodź i to udałoby się naciągnąć za pomocą np. niewidzialnej wycieraczki. Auto detailing jest w pełni bezpieczny dla Twojego samochodu, jego lakieru lub każdego innego elementu, który mógłby zostać uszkodzony na zwykłej myjni.

Znasz historię, że jakaś szczotka na myjni porysowała lakier? Jeśli nie, to jestem w szoku, ponieważ wielu internautów o tym pisze. Wystarczy wpisać hasło w Google “myjnia rysy”. Nie wierzysz? To sprawdź sam.

W auto detailingu masz pełną kontrolę, jakiej chemii i sprzętu będziesz używał. Dzięki temu nie powstaną żadne mikro uszkodzenia. Oczywiście ważna jest również technika samej pielęgnacji. Jej możesz się nauczyć, zapisując się do naszego newslettera, gdzie już teraz przygotowane są poradniki jak skutecznie poddać pielęgnacji swój samochód.

 

4. Znaczna poprawa komfortu

Jest to niesamowite uczucie kiedy idziesz w kierunku swojego samochodu. Widzisz jego blask. Jego czyste plastiki, które wydają się być cały czas mokre. Jego opony, które wydobywają całą swoją czerń. Po czym wsiadasz i jest jeszcze lepiej. Czujesz ten przyjemny zapach świeżości, jakby samochód dopiero co wyjechał z salonu.

Sama jazda również jest na zupełnie innym poziomie. Można to porównać z posprzątaniem domu. Kiedy to zrobisz, to poruszasz się w nim o wiele przyjemniej i bardziej komfortowo. Samochód na nowo daje radość z jazdy i aż nie chce się z niego wysiadać.

 

5. Skuteczne zabezpieczenie elementów

Auto detailing daje możliwość skutecznego zabezpieczenia karoserii, opon, szyb, plastików wewnętrznych, skóry i wielu innych elementów. Dzięki temu podczas eksploatacji samochodu, jego elementy pozostają w dużo lepszej kondycji.

Nie pielęgnujemy samochodu po to, aby potem wstawić go pod szklaną kopułę, żeby stał i ładnie wyglądał. Chodzi tutaj o to, żeby móc jeździć czystym samochodem, który nie będzie się tak szybko brudził.

Takim zabezpieczeniem możemy być np. wosk do lakieru lub felg, powłoka ceramiczna, czernidło do gumy i plastików, dressing do kokpitu i wiele więcej.

 

6. Auto detailing cenowo dla każdego

Jest to akurat urok auto detailingu. Nie musisz się od razu rzucać na głęboką wodę i kupować najlepszy możliwy sprzęt lub kosmetyki. Ten rynek jest bardzo elastyczny cenowo, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Na sam początek w zupełności wystarczą najtańsze kosmetyki samochodowe. Dzięki nim będziesz miał okazje sprawdzić, czy w ogóle pielęgnacja samochodu jest dla Ciebie.

Z czasem możesz się pokusić na coraz lepsze produkty, które będziesz już dopasowywał pod siebie, ponieważ będziesz posiadał już doświadczenie.

Kategorie

Panel użytkownika

Kontakt

Telefon: 574 780 502
Email: allegro@europarts.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
Sobota: 8:00-14:00