Aplikator do wosku - jaki wybrać?

Autor: Sklep motoryzacyjny Euro Parts

Aplikator do wosku – jaki wybrać?

Aplikator do wosku jest jednym z niezbędnych akcesoriów do nakładania powłoki ochronnej na lakier samochodowy. W tym artykule dowiesz się jaki aplikator będzie dla Ciebie najlepszy.

Co to jest aplikator do wosku samochodowego?

Aplikator do wosku jest przyborem do auto detailingu. Można go kupić osobno, ale występuje również w zestawach razem z woskiem samochodowym. Ułatwia on aplikacje powłoki, ale przede wszystkim jego materiał jest całkowicie bezpieczny dla lakieru. Możemy spotkać dwie główne odmiany aplikatorów:

Aplikator do wosku z mikrofibry

Aplikator do wosku z mikrofibry

Jak sama nazwa wskazuje, jest on wykonany z mikrofibry. Jest to niezwykle skuteczny, odporny i bezpieczny materiał. Jest on używany m.in. do produkcji ścierek, które również są niezbędne w auto detailingu.

Cechuje się głównie dużo większą wytrzymałością od standardowych aplikatorów gąbkowych. Jego ogromnym plusem jest fakt, że jest to aplikator wielokrotnego użytku, który można wyprać w każdej pralce.

Aplikator piankowy do wosku

Aplikator piankowy do wosku

Jest to klasyczny aplikator do nakładania wosku twardego. Jest on dużo tańszy, ale niestety jakość wykonania również jest przez to dużo gorsza.

Spełnia on swoją funkcję, ale można go zastosować ok. 2-3 razy. Szybko się brudzi i ciężko się go czyści. Głównie dlatego, że można go łatwo uszkodzić (rozerwać).

Aplikator piankowy do wosku

Jak wyczyścić aplikator do wosku?

Tak naprawdę powinno się prać aplikator po każdym woskowaniu. Dzięki temu mamy pewność, że nie będzie on w sobie posiadał niechcianych zanieczyszczeń. Mogą to być np. drobinki piasku, które mogą powodować mikro uszkodzenia (rysy).

Jednak praktyka pokazuje, że trzeba mieć plan awaryjny. Zdarza się, że posiadamy jeden aplikator, wosk został w połowie nałożony, a aplikator upadł nam na ziemie. W takiej sytuacji nigdy nie używaj tego aplikatora przed wyczyszczeniem. Przyklejony piach stworzy więcej problemów niż korzyści.

Aby ręcznie wyczyścić aplikator:

  • Przygotuj szare mydło i ciepłą wodę
  • Zamocz aplikator w wodzie i starannie namydl
  • Wypchnij aplikator od środka pozbywając się zanieczyszczeń
  • W razie konieczności powtórz zabieg do całkowitego wyczyszczenia
  • Odłóż aplikator do wyschnięcia

Aplikator do wosku – ranking TOP3

Przygotowaliśmy małe zestawienie, abyś mógł samemu wybrać najlepszy dla siebie aplikator do nakładania wosku. Kolejność jest przypadkowa i nie gra tutaj roli, więc przyjmijmy, że wszystkie są na pierwszym miejscu.

Aplikator K2 (L710)

Aplikator K2 (L710)

Mały, poręczny, najtańszy i najpopularniejszy aplikator gąbkowy od firmy K2. Będzie on idealny dla osób, które woskują samochód co jakiś czas i nie potrzebują aplikatora do codziennej pracy. Sprawdzi się do nakładania pasty, wosku, oraz mleczka.

Sprawdź produkt.

Aplikator Shiny Garage

Aplikator Shiny Garage (16.9W)

Poręczny i wykonany z doskonałych materiałów. Jest on stworzony z mikrofibry, więc jest on dużo wytrzymalszy. Nada się świetnie do wosku, pasy, mleczka oraz dressingu do kokpitu i do opon. Jest to aplikator wielokrotnego użytku, który można wyprać w pralce.

Sprawdź produkt.

Aplikator Sonax

Aplikator Sonax (SC-S417200)

Aplikator z mikrofibry, które posiada dokładnie te same cechy co aplikator od firmy Shiny Garage. Posiada on dodatkowo kieszonkę, która sprawia, że aplikator świetnie trzyma się dłoni. Jest on głównie przeznaczony do dressingu do kokpitu, ale sprawdzi się również do nakładania wosków oraz innych preparatów.

Sprawdź produkt.

Aplikator do wosku – gdzie kupić?

W sklepie Euro Detailing posiadamy szeroką ofertę aplikatorów od różnych marek. Posiadamy aplikatory do wosków, mleczek, dressingów, oraz past. Na pewno znajdziesz coś dla siebie w naszej kategorii z akcesoriami do auto detailingu. Zajrzyj również do naszego drugiego sklepu Euro Parts, gdzie znajdziesz dużo więcej produktów z kategorii “motoryzacja”.

Kategorie

Panel użytkownika

Kontakt

Telefon: 574 780 502
Email: allegro@europarts.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
Sobota: 8:00-14:00