Czy niewidzialna wycieraczka działa

Czy niewidzialna wycieraczka działa?

Czy niewidzialna wycieraczka działa? Jakie efekty daje jej stosowanie, czy jest bezpieczna w trakcie jazdy i czy może zastąpić klasyczne pióra wycieraczek? W tym artykule sprawdzimy, czy niewidzialna wycieraczka jest skuteczna.

Co to jest niewidzialna wycieraczka?

Niewidzialna wycieraczka będzie dobrze znana głównie osobom, które robią duże trasy, lecz nie jest to żadna zasada. Jest to produkt, który stał się w ostatnich latach bardzo popularny i doceniany przez prawie każdego kierowcę. Ma co prawa swoich zwolenników i przeciwników, ale po przyzwyczajeniu się będzie dobry dla praktycznie każdego właściciela pojazdu.

Niewidzialna wycieraczka jak sama nazwa wskazuje, jest to substytut piór wycieraczek tylko, że w postaci chemicznej, a nie mechanicznej. Tworzy ona na szybie niewidzialną dla ludzkiego oka powłokę ochronną, która kropelkuje wodę, a przy wyższej prędkości zdmuchuje je z powierzchni szyby. Można powiedzieć, że odpycha wodę, czyli działa tzw. hydrofobowo.

Niewidzialna wycieraczka stosowana jest głównie w okresie zimowym przez wzmożone opady. Nie jest to jednak jedyny powód. Warstwa ochronna, która znajduje się na szybie, pozwala szybciej i prościej zeskrobać zamarźniętą wodę. To powoduje, że skrobanie szyb staje się dużo prostsze.

Cechy niewidzialnej wycieraczki:

 • Działa hydrofobowo (odpycha wodę)
 • Kropelkuje wodę
 • Zdmuchuje krople przy wyższej prędkości (ok. 50km/h)
 • Pozwala szybciej zeskrobać lód z szyby
 • Warstwa ochronna chroni przed większą ilością zabrudzeń

Czy niewidzialna wycieraczka działa (1)

Czy niewidzialna wycieraczka działa?

Wśród użytkowników można zobaczyć czasami mocno skrajne i podzielone opinie. Ten sam produkt u jednej osoby działa bardzo dobrze, a u niektórych nie działa wcale. Czemu tak się dzieje?

Kiedy działa bardzo dobrze?

Przede wszystkim przed nałożeniem niewidzialnej wycieraczki należy starannie umyć szybę. Jest to kluczowych krok, aby nie uszkodzić szyby i żeby powłoka ochronna na pewno została prawidłowo zaaplikowana.

Kolejną ważnym punktem jest ilość aplikacji. Z doświadczenia wiemy, że zaaplikowana jedna warstwa tańszego produktu będzie stosunkowo szybko zmyta z szyby. Dlatego zalecamy, aby na szybę nałożyć 2-3 warstwy niewidzialnej wycieraczki.

Ostatnim punktem jest jakość samego produktu oraz prędkość jazdy. Tańsze produkty będą działać zazwyczaj przy większych prędkościach (nawet czasami 60-70km/h). Droższe produkty mogą pochwalić się wynikiem efektywnym działaniem nawet przy 40km/h.

Kiedy nie działa lub działa słabo?

Tutaj tak naprawdę jest tylko i wyłącznie analogia wcześniej wspomnianych punktów. Tak więc czy niewidzialna wycieraczka będzie działać, zależy tylko i wyłącznie od osoby aplikującej. Co może być przyczyną, że niewidzialna wycieraczka nie działa:

 • Źle wykonana aplikacja
 • Za mało nałożonych warstw
 • Za niska prędkość jazdy w stosunku do jakości produktu
 • Źle umyta szyba przed aplikacją

Jak nałożyć niewidzialną wycieraczkę

Niewidzialna wycieraczka — jak nakładać?

Aby wszystko poszło sprawnie i abyś nie miał wątpliwości przy nałożeniu niewidzialnej wycieraczki, przygotowaliśmy w skrócie punkty, które musisz wykonać:

 1. Umyj dokładnie szybę — jeśli szyba jest mocno zabrudzona, warto ją spłukać wodą pod wysokim ciśnieniem. Następnie użyj płynu do mycia szyb (np. K2 Nuta Pro) oraz mikrofibry (np. K2 Moli). Umyj szybę, spryskując ją niewielką ilością płynu oraz docierając ją do sucha mikrofibrą. Zalecamy używania dosyć dynamicznych ruchów — dzięki temu jest mniejsza szansa na pozostawienie smug.
 2. Nałóż pierwszą warstwę niewidzialnej wycieraczki — w zależności od rodzaju produktu, ponieważ występuje ich kilka. Niewidzialna wycieraczka w płynie, mleczu, sprayu, paście itp. Dokładniej sprawdź na opakowaniu sposób użycia. W przypadku niewidzialnej wycieraczki w płynie należy nalać niewielką ilość produktu na aplikator lub mikrofibrę i rozprowadzić ją po szybie owalnymi ruchami tworząc małe kółka. W ten sposób nie przegapisz żadnego miejsca podobnie jak przy nakładaniu wosku na lakier samochodu.
 3. Odczekaj chwile i zetrzyj pozostałości — poczekaj bezpiecznie od 5 do 10 minut, aby związki chemiczne miały szanse zareagować. Następnie zetrzyj pozostałą warstwę mikrofibrą.
 4. Powtórz etap nakładania niewidzialnej wycieraczki 2-3 razy — w ten sposób zużyjesz trochę więcej produktu, ale będziesz miał pewność, że szyba w każdym punkcie została dokładnie zabezpieczona i jej warstwa ochronna będzie znacznie trwalsza.

Niewidzialna wycieraczka — ranking

Wybraliśmy kilka niewidzialnych wycieraczek, które w naszej opinii i opinii naszych klientów sprawdzają się najlepiej.

SOFT99 Glaco Roll On

SOFT99 Glaco Roll On

Jedna z najpopularniejszych i najlepiej działających niewidzialnych wycieraczek dostępnych na rynku od znanego producenta SOFT99. Jak podaje producent, jest to najsilniejszy produkt z linii Glaco więc i działa on rewelacyjnie zarówno w zimę, jak i lato. Produkt został wyposażony w buteleczkę ze zintegrowanym aplikatorem. Niewidzialna wycieraczka SOFT99 Glaco Roll On działa już przy prędkości ok. 45km/h. Dodatkowo zapewnia dużo mniejsze i łatwiejsze w usunięciu oblodzenie na szybie w okresie zimowym.

RAIN-X Rain Repellent

RAIN-X Rain Repellent

Tej pozycji nie mogło tutaj zabraknąć. Niewidzialna wycieraczka od firmy RAIN-X, która prawdopodobnie ma największe doświadczenie na rynku w tego rodzaju produktach. Dzięki jej trwałości i działaniu ciężko znaleźć dla niej konkurencyjny płyn. Działa już przy prędkości ok. 45-50km/h. Jak podaje producent, postawił on na zapewnienie jak najlepszej widoczności, popierając się faktem, że przy prędkości 100km/h jedna sekunda pozwoli na zatrzymanie pojazdu ok. 30cm wcześniej. Tak więc przy tym produkcie bezpieczeństwo jeszcze bardziej wzrasta.

Soft99 Glaco DX

SOFT99 Glaco DX

Jest to nowość z serii Glaco — najnowszy i podobno najbardziej dopracowany produkt. Wydaje się ciekawą alternatywą dla pozycji pierwszej. Mimo że jej cena jest wyższa, to również oferuje więcej. Producent zapewnia, że hydrofobowość tego produktu jest na znacznie wyższym poziomie, niż kiedykolwiek widziano — niestety nie przetestowaliśmy tego. Dodatkową opcją jest również budowa samego aplikatora, który teraz posiada ruchomą główkę. Niewidzialna wycieraczka Glaco DX została stworzona w technologii SARF (Strong Adhesion + Rapid Finish), dzięki czemu czas wiązania produktu z szybą został skrócony do 5 minut na… 4 miesiące!

K2 Niewidzialna wycieraczka k510

K2 niewidzialna wycieraczka K510

Budżetowa, najpopularniejsza i chyba najbardziej ceniona niewidzialna wycieraczka na rynku. Pomimo że jej jakość nie stoi na mega wysokim poziomie, to jej popularność powoduje, że wręcz nie mamy wyboru, aby jej tutaj nie zamieścić. Niewidzialna wycieraczka od K2 cieszy się uznaniem w trakcie działania, ale również w momencie kupowania jej ze względu na niską cenę. Dla mniej wymagających kierowców lub jako przetestowanie swojej pierwszej niewidzialnej wycieraczki będzie to idealny wybór.

Czy niewidzialna wycieraczka działa? — podsumowanie

Tak, niewidzialna wycieraczka działa i jej skuteczność jest na bardzo wysokim poziomie. Niezależnie od wybranego producenta hydrofobowy efekt pojawia się w praktycznie każdym produkcie. Niewidzialna wycieraczka może jedynie zostać źle zaaplikowana i to może spowodować, że nie działa prawidłowo, lub wcale. Warto również pamiętać, że droższe produkty zazwyczaj utrzymują się na szybie dużo dłużej i działają już od mniejszych prędkości. 

Kategorie

Panel użytkownika

Kontakt

Telefon: 574 780 502
Email: allegro@europarts.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
Sobota: 8:00-14:00