Jaka piana aktywna jest najlepsza

Autor: Sklep motoryzacyjny Euro Parts

Jaka piana aktywna jest najlepsza?

Jaka piana aktywna jest najlepsza do mycia samochodu? Bezpieczna. Piana aktywna jest stosowana głównie po to, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia lakieru. Dlatego w auto detailingu stosuje się ją w tzw. myciu wstępnym.

Co to jest piana aktywna?

Piana aktywna jest środkiem chemicznym do mycia samochodu. Posiada ona w sobie zarówno środki zmiękczające jak i czyszczące. Dzięki temu idealnie nadaje się do mycia wstępnego pojazdu, aby pozbyć się wszystkich powierzchownych zabrudzeń.

Jej skład jest dostosowany do nawet najbardziej delikatnego lakieru, nadając mu blask i czystość.

Ten środek chemiczny jest bardzo ceniony w auto detailingu za jego prostote użycia oraz wysoką skuteczność. Aby nałożyć pianę aktywną, wystarczy użyć myjki ciśnieniowej lub pianownicy ręcznej, dzięki czemu możesz zadbać o wygląd samochodu w swoim garażu.

Co to jest mycie wstępne samochodu?

No dobrze, ale co to jest to mycie wstępne samochodu – możesz zapytać. Mycie wstępne jak sama nazwa wskazuje, jest to początkowy etap mycia samochodu. Rozróżniamy mycie wstępne, oraz mycie zasadnicze.

Mycie wstępne pozwala nam pozbyć się wszystkich powierzchownych zanieczyszczeń, które są widoczne już na pierwszy rzut oka. Może to być np. błoto lub piach. Na tym etapie stosuje się zazwyczaj jedynie chemię i wodę.

Mycie zasadnicze jest już krokiem w przód. Tutaj dodajemy już mycie mechaniczne za pomocą np. gąbki lub szczotki (polecamy tę pierwszą opcję). Na tym etapie karoseria nie posiada (przynajmniej nie powinna i musisz tego przypilnować) drobinek piasku, które mogłyby spowodować mikro uszkodzenia (małe rysy).

Mycie wstępne piana aktywną

Jaką wybrać pianę aktywną? – rodzaje

Na rynku jest obecnie dostępne kilka odmian piany aktywnej. Wybierz tę, która spełnia Twoje kryteria i oferuje zamierzony efekt końcowy:

  • Silna piana aktywna — jest stosowana głównie do ciężko zabrudzonych pojazdów. Jest ona wykorzystywana głównie przez kierowców ciągników siodłowych (tirów), ale cieszy się również popularnością wśród kierowców samochodów osobowych, zwłaszcza w okresach jesiennych oraz zimowych. Posiada ona zazwyczaj wysoki wskaźnik pH (skale kwasowości), przez co właśnie jest tak skuteczna.
  • Piana aktywna do mycia wstępnego — jest to podstawowy rodzaj, który jest najbardziej popularny wśród kierowców. Cieszy się prostotą użycia i wysoką skutecznością. Jest ona doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dbają o kondycje lakieru. Świetnie sprawdza się do nowych samochodów z salonu, chroniąc karoserie przed uszkodzeniami mechanicznymi.
  • Neutralna piana aktywna — posiada ona neutralny wskaźnik pH. Oznacza to, że jest dużo słabsza w stosunku do innych pian. Przeznaczona jest do samochodów, które posiadają nałożony wosk samochodowy, lub powłokę ceramiczną. Dzięki neutralnemu wskaźnikowi pH powłoka oraz wosk pozostają nienaruszone.
  • Piana aktywna z dodatkami — dodatkiem jest najczęściej wosk samochodowy. Dzięki tej pianie pozbywamy się z samochodu niechcianych zanieczyszczeń, a jednocześnie zabezpieczamy lakier, nadając mu ochronę.

Wybór produktu zależy już jedynie od Ciebie i tego czego od niego oczekujesz. Dodatkowo niektóre piany aktywne posiadają również podział na zapachy oraz kolory, ale należy pamiętać, że są to jedynie dodatki, które cieszą oko. I nie ukrywamy… Naprawdę cieszą oko.

Jaka piana aktywna jest najlepsza (2)

Jak umyć auto aktywną pianą?

Niezależnie jaką pianę aktywną wybrałeś, sposób jej użycia będzie praktycznie zawsze wyglądał tak samo. Na samym początku warto przeczytać zalecenia producenta i zadbać o swoje bezpieczeństwo. Pamiętaj, że aktywna piana jest chemią, która może poparzyć (zwłaszcza ta o wysokim pH). Warto więc użyć rękawiczek jednorazowych.

Pierwszym etapem będzie przygotowanie aktywnej piany i jest to etap, który jest mocno zależny od zaleceń producenta. Istotne jest również jakiego sprzętu używasz. Podam przykładowe zalecenia rozcieńczania:

  • Lanca pianotwórcza: napełnić pojemnik dolny roztworem 1:10 (zima) 1:20 (lato).
  • Myjnie automatyczne: 8 ml na jeden cykl mycia samochodu osobowego.
  • Maszyny wytwarzające pianę oraz opryskiwacze niskociśnieniowe: 1:50 – 1:100.

Kiedy masz już wszystko gotowe, to możesz przystąpić do pracy. Na samym początku spłucz samochód wodą, pozbywając się największych zabrudzeń jak np. mocno zbity piach w okolicach nadkoli. Następnie spryskaj samochód aktywną pianą i odczekaj około 2-3 minuty. Jest to czas, w którym związki chemiczne zaczynają wchodzić w reakcje z zabrudzeniami. Na sam koniec spłucz samochód wodą pod wysokim ciśnieniem.

Brawo, etap mycia wstępnego masz za sobą. To nie było trudne, prawda?

Która aktywna piana jest najlepsza? – popularne wśród naszych klientów

Obecnie rynek posiada naprawdę bardzo bogatą ofertę i można się w tym wszystkim zgubić. Polecimy Ci piany w zależności od ich rodzaju:

Kategorie

Panel użytkownika

Kontakt

Telefon: 574 780 502
Email: allegro@europarts.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
Sobota: 8:00-14:00