Jaki odmrażacz do szyb jest najlepszy?

Autor: Sklep motoryzacyjny Euro Parts

Jaki odmrażacz do szyb jest najlepszy? – Ranking 2023

Odmrażacz do szyb jest już praktycznie niezbędnikiem na zimę. To niezwykle wygodna alternatywa dla skrobaczki samochodowej. Czy naprawdę warto go stosować, a jeśli tak to, jaki odmrażacz do szyb wybrać?

Jaki odmrażacz do szyb wybrać i jak on działa?

Skrobanie szyb z rana za pomocą skrobaczki jest zawsze czasochłonne, więc coraz więcej osób szuka alternatywy. Niektórzy decydują się na środki ekstremalne jak np. lanie gorącej wody na przednią szybę. Może to się niestety skończyć fatalnym skutkiem jak nawet pęknięcie szyby. 

Butelka odmrażacza do szyb posiada wygodny aplikator, dzięki któremu spryskanie zamarzniętej szyby jest niezwykle proste. Wystarczy nanieść niewielką ilość produktu na oszronioną szybę i odczekać ok. 1-2 minuty. Pozostałości lodu należy usunąć za pomocą szmatki lub ściągaczki do szyb. Wygodne, prawda?

W przypadku grubszej warstwy lodu skrobak może się okazać niezbędny pomimo zastosowania odmrażacza. Jednak skrobanie tej warstwy będzie dużo szybsze i skuteczniejsze.  Pamiętaj jednak, że odmrażacz do szyb usuwa jedynie oszronienie, a nie śnieg. Jednak warto wiedzieć jaki odmrażacz do szyb wybrać, aby spełniał swoją rolę jak najlepiej.

Jaki odmrażacz do szyb jest najlepszy?

Co zawiera odmrażacz do szyb?

Najczęściej posiada on różnego rodzaju dodatki uszlachetniające, metanol i glikol. A czy odmrażacz do szyb zawiera alkohol? Tak. Jest to najczęściej alkohol etylowy i właśnie dzięki niemu odmrażacz jest tak skuteczny.

Jest on kluczem do tego, aby płyn nie zamarzał na szybie (zimowy płyn do spryskiwaczy) lub właśnie usuwał lód z szyby (odmrażacz). Zastosowanie płynu jest już zależne od stężenia w nim alkoholu.

Niektórzy próbują stworzyć domowy odmrażacz do szyb, stosując przy tym różnego rodzaju receptury. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest użycie octu i wody. Jednak sądząc po opiniach w internecie, skuteczność tego środka może być różna (kiedyś przeprowadzimy test).

Skrobaczka czy odmrażacz do szyb

Skrobaczka czy odmrażacz — co lepsze?

Nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Najbezpieczniejszą opcją jest posiadanie jednego i drugiego produktu. Dlaczego? Pamiętaj, że odmrażacz do szyb jest jedynie chemią, która w końcu może się skończyć. Wtedy skrobaczka do szyb może być Twoim jedynym ratunkiem.

Odmrażacz samochodowy jest niezwykle skutecznym środkiem do szybkiego pozbycia się z szyb oszronienia. Natomiast skrobaczka jest trwalsza (po prostu się nie kończy). Dodatkowo skrobaczka do szyb może posiadać szczotkę do śniegu, z którym odmrażacz już sobie nie poradzi. 

Dodatkowym faktem jest to, że po przeprowadzonych testach, odmrażacz poradzi sobie nie tylko z szybami. Świetnie sobie radzi z walką z zamarzniętymi zamkami czy też uszczelkami. Chociaż że do nich są osobne produkty (odmrażacz do zamków i politura do zabezpieczenia uszczelek).

Jaki odmrażacz do szyb jest skuteczny?

Na rynku jest dostępna masa odmrażaczy, więc naprawdę można się w tym pogubić… A jaki odmrażacz do szyb jest najlepszy? Sporządziliśmy mały ranking, który powinien zdecydowanie pomóc w dokonaniu wyboru. Zwłaszcza że uważamy, że obecnie jest to absolutne TOP3 odmrażaczy do szyb na rynku. 

K2 Alaska Max 700ml (K607)

K2 Alaska Max 700ml (K607)

Najpopularniejsza pozycja w całym zestawieniu. Produkt jest już na rynku ponad 15 lat i do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością. To udowadnia, że po prostu działa i jest warta wzięcia pod uwagę. K2 Alaska jest niezwykle przystępna cenowo, co również jest jej bardzo istotnym plusem.

Shiny Garage D-Icer 500ml (SGDR500)

Shiny Garage D-Icer 500ml (SGDR500)

Shiny Garage jest w ostatnich latach jednym z liderów kosmetyków samochodowych z półki premium. Nie należą one do najtańszych, ale jedno jest pewne. Działają dużo lepiej od produktów ze średniej czy niskiej półki. To powinno mówić samo za siebie czy D-Icer faktycznie działa?

Sonax odmrażacz do szyb (S331241)

Sonax odmrażacz do szyb (S331241)

Firma Euro Parts używa go od lat i uważamy, że działa on najskuteczniej ze wszystkich odmrażaczy dostępnych na rynku. Jest on zdecydowanym połączeniem ceny do jakości. Nie należy on do najtańszych na rynku, ale zdecydowanie nadrabia swoją wysoką skutecznością.

Kategorie

Panel użytkownika

Kontakt

Telefon: 574 780 502
Email: allegro@europarts.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
Sobota: 8:00-14:00