Autor: Sklep motoryzacyjny Euro Parts

Woskowanie auta – co daje i ile kosztuje?

Woskowanie samochodu jest jedną z najlepszych metod do zabezpieczenia lakieru auta. Warto robić to regularnie, aby lakier zachował swoją żywotność jak najdłużej. Zarówno pod względem wyglądu jak i jego trwałości.

Rodzaje wosków samochodowych

W auto detailingu jak i przy pracach blacharsko-lakierniczych stosuje się woski samochodowe, aby nadać lakierowi głęboki kolor. Jednak nie stosuje się ich tylko i wyłącznie z tego względu. Dobry wosk samochodowy zabezpiecza również karoserie przed czynnikami zewnętrznymi. Tworzy on swego rodzaju barierę ochronną.

Postać wosków samochodowych:

– W płynie (mleczko)
– Postać stała (pasta), czyli twardy wosk

Rodzaje wosków samochodowych

Rodzaje wosków samochodowych:

 

Wosk naturalny

Jak sama nazwa wskazuje, tworzone są ze składników naturalnych. Wśród nich znajduje się najczęściej carnauba i wosk pszczeli. Wosk ten jest najmniej trwały na warunki atmosferyczne, ale najlepiej ze wszystkich wyciąga głębie koloru z auta. Naturalny wosk samochodowy jest bardzo prosty w aplikacji, oraz zazwyczaj posada bardzo przyjemny kremowy zapach.

Dla kogo wosk naturalny?

Wosk naturalny świetnie sprawdzi się dla osób, którym zdecydowanie bardziej zależy na wyglądzie auta niż na wartościach ochronnych wosku. Może zostać zastosowany na samochodach wystawowych, lub tzw. autach weekendowych. Można powiedzieć, że jest to ekskluzywny wosk samochodowy. Przykładowym woskiem naturalym może być K2 Ultra Wax.

 

Wosk syntetyczny

Te rodzaje wosków tworzy się w procesach chemicznych. Jest to najtrwalszy wosk samochodowy, który zabezpieczy lakier na bardzo długi okres czasu (nawet do 9 miesięcy). Ten rodzaj woskowania jest uznawany za trudny. Nie ze względu na problem w jego aplikacji, a trudności w jego docieraniu.

Jego zapach również nie należy do przyjemnych, ale też nie takie jego zadanie. Jego dodatkowym autem jest wypełnianie niedoskonałości na karoserii. Maskuje rysy, lub inne mikrouszkodzenia.

Dla kogo wosk syntetyczny?

Syntetyczny wosk samochodowy sprawdzi się świetnie na aucie, który przeznaczony jest do codziennego użytku. Najlepiej ze wszystkich wosków chroni lakier przed warunkami atmosferycznymi i utrzymuje się na lakierze przez bardzo długi okres czasu. Jest to na pewno wysokiej jakości wosk samochodowy, który sprawdzi się na każdym aucie. Przykładowym woskiem syntetycznym może być K2 Quantum.

 

Wosk hybrydowy

Jest to połączenie wyrobów naturalnych i syntetycznych. Są jednak najmniej popularne zarówno wśród użytkowników jak i producentów. Jednak czy słusznie? Jest to w końcu połączenie świetnego wyglądu z trwałością.

Dla kogo wosk hybrydowy?

Jednak będzie to mimo wszystko wosk bardziej dla samochodów codziennego użytku. Prawdą jest to, że ten rodzaj wosku również nadaje świetny wygląd, ale w tym aspekcie nadal króluje wosk naturalny. A to będzie priorytet dla samochodów wystawowych oraz weekendowych.

Jak nakładać wosk samochodowy?

Jego aplikacja nie jest niczym skomplikowanym. Przede wszystkim sposób nakładania zależny jest od postaci wosku. Wosk w płynie może być np. nakładany za pomocą butelki z atomizerem, w którym się znajduje. Są to zazwyczaj tzw. woski na mokro. Jednak wysokiej jakości wosk samochodowy będzie najczęściej nakładany za pomocą aplikatora. A więc po kolei…

  1. Dokładnie umyj samochód za pomocą np. szamponu samochodowego
  2. Wysusz pojazd za pomocą mikrofirby
  3. Wyglinkuj go, aby pozbyć się niewidocznych zanieczyszczeń
  4. Nałóż wosk w zależności od jego rodzaju
  5. Dotrzyj go za pomocą mikrofibry

Ile kosztuje wosk samochodowy?

Ile kosztuje wosk samochodowy?

Jest to głównie zależne od rodzaju wosku, oraz producenta. Za profesjonalny wosk samochodowy można zapłacić nawet 150zł-200zł. Wosk ze średniej półki będzie kosztował ok. 60zł-100zł. Pozostałe woski oscylują poniżej 50zł. Ale czy to znaczy, że są złej jakości? Niekoniecznie. Najpewniej będą się utrzymywały dużo krócej niż woski z wyższych półek cenowych, przez co będą znacznie krócej chronić Twój lakier.

Kategorie

Panel użytkownika

Kontakt

Telefon: 574 780 502
Email: allegro@europarts.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
Sobota: 8:00-14:00